У вересні 1859 року на Землю обрушилася найсильніша геомагнітна буря в історії, яку називають подією Керрінгтона. Ця буря викликала полярні сяйва, які було видно навіть у районах близько до екватора, і призвела до збоїв у тодішніх електричних системах. З того часу подібних явищ на планеті не спостерігалося, але у 2012 році ми могли бути дуже близькі до повторення цієї події. Сьогодні NASA візуалізувала, як виглядала геомагнітна буря 2012 року, яка викликалася викидами плазми із Сонця. Ці викиди маси, відомі як корональні викиди маси (CME), можуть виникати під час сонячних спалахів і спричиняти радіоперешкоди. Подія Керрінгтона ймовірно була посилена сильним спалахом та серією попередніх викидів, які підготували шлях для головного удару. У липні та серпні 2012 року Сонце випустило кілька CME, чотири з яких стали прологом до великого викиду 23 липня. Цей викид був дійсно вражаючим – його швидкість досягала приблизно 2000 км/с. Вчені вважають, що попередні викиди розчистили міжпланетний простір, що дозволило плазмі рухатися без перешкод.
Опублікувати у
Технології
NASA показало, як виглядала одна з найпотужніших сонячних бур в історії
Вам також може сподобатися
Опублікувати у
Технології
Революція від Apple. Коли буде складаний iPhone
Опубліковано
admin
Опублікувати у
Технології
Прокляття з Нідерландів розкрило давньоєгипетський ритуал із демонами
Опубліковано
admin
Опублікувати у
Технології
Руйнівний ШІ може з’явитися вже за кілька місяців – розвідка
Опубліковано
admin
Більше від автора
Італійська Eccentrica заново випустить культовий Lamborghini Diablo