Що впливає на пам’ять про сни: вчені назвали ключові фактори

Італійські психологи з IMT School for Advanced Studies у Лукке провели дослідження про пам’ять про сни. Учені вивчили, чому одні люди добре пам’ятають свої сновидіння, а інші – майже ніколи. Для цього вони залучили 204 добровольців різного віку і аналізували різні фактори, що впливають на здатність запам’ятовувати сни.

Учасники експерименту протягом 15 днів записували на диктофон, чи мали вони сновидіння та що саме запам’ятали. Також оцінювалася якість їхнього сну. Деяким добровольцям реєстрували електричну активність мозку за допомогою ЕЕГ, щоб визначити, у якій фазі сну виникали сновидіння.

Вчені виявили, що кілька факторів впливають на пам’ять про сни. Наприклад, найкраще сни запам’ятовували навесні та восени, а взимку – найгірше. Також виявили, що стать людини не впливає на здатність пам’ятати сни. Дослідники також з’ясували, що важливо, як людина ставиться до своїх сновидінь і як часто мріє протягом дня.

Вчені вважають, що пам’ять про сни – це складний процес, пов’язаний з нейронними мережами мозку. Вони планують продовжувати дослідження, щоб глибше розібратися у механізмах формування та збереження спогадів про сновидіння.

Більше від автора

Молдова відтермінувала акредитацію російського посла

Польща веде переговори про купівлю трьох підводних човнів